Dziś jest wtorek, 30.05.2023, imieniny Feliksa, Ferdynanda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszlosci 2

Laboratoria Przyszłości to program, który polega na wsparciu szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Inicjatywa ta realizowana jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Celem inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły,  w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. W ramach Laboratoriów Przyszłości Szkoła Podstawowa w Miłaczewie otrzymała 60 000 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno- komunikacyjnych.  Warto zwrócić uwagę również na to, że wsparcie finansowe zostało przekazane z góry w 100%, czyli bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Nasza szkoła w zakresie wyposażenia podstawowego zakupiła m.in. drukarkę 3D oraz sprzęt audio video. Wykaz wyposażenia podstawowego oraz dodatkowego w poniższym linku. (luty 2022 r.)

W Szkole Podstawowej w Miłaczewie w roku szkolnym 2022/ 2023 realizowany jest projekt „Nowoczesne technologie w mojej edukacji”, w którym wykorzystywane są sprzęty zakupione w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Projekt ma na celu prowadzenie zajęć w sposób ciekawy oraz angażujący uczniów i rozwijający ich zainteresowania. We wrześniu uczniowie klasy VII w ramach akcji Narodowe Czytanie wykorzystali zakupiony sprzęt do nagrania spektaklu pt. „Świtezianka”. Uczniowie klasy VIII podczas zajęć z doradztwa zawodowego poznali budowę lutownicy oraz możliwości jej zastosowania. Odkryli również niesamowite zastosowanie gogli VR. (wrzesień 2022 r.)

 

W październiku 2022 r. nagraliśmy film wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości (kamera, statyw, nagłośnienie, tło oraz oświetlenie). Zajął on II miejsce w ekologicznym konkursie filmowym „Śmieci segreguję, środowisko naturalne ratuję!”.

 

W listopadzie 2022 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” przygotowaliśmy pyszne gofry wykorzystując gofrownicę zakupioną w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

 

W grudniu 2022 r. uczniowie naszej szkoły skorzystali z klocków lego podczas zajęć świetlicowych, słuchawek na zajęciach języka angielskiego. Wyżej zakupiony sprzęt został w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

 

W styczniu 2023 r. młodsi uczniowie na zajęciach z informatyki podczas zajęć uczyli się posługiwać długopisem 3D. Celem zajęć było stworzenie trójwymiarowych modeli swoich imion. Długopisy zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

 

https://cuw.malanow.pl/aktualnosci/laboratoria-przyszlosci

 

Szkolny koordynator Angelika Płóciennik


Galeria zdjęć