Dziś jest poniedziałek, 26.09.2022, imieniny Justyny, Cypriana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » XVII Rajd Ekologiczno – Przyrodniczy „Orli Staw”

XVII Rajd Ekologiczno – Przyrodniczy „Orli Staw”

DSC_4069

W sobotni ranek 23.05.2015 r. reprezentacja klasy V Szkoły Podstawowej w Miłaczewie w składzie Emilia Cicha, Natalia Kozłowska, Małgorzata Chrzęściewska, Patryk Czapla i Jakub Zając udała się do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”, gdzie wzięli udział w grze plenerowej na orientację …Dawno Temu w Orlandii … Oprócz uczniów naszej szkoły uczestniczyły reprezentacje kilkunastu szkół z powiatu tureckiego i kaliskiego. Po wstępnym przeszkoleniu i przydzieleniu numerów drużyn udaliśmy się w poszukiwanie kolejnych punktów zaznaczonych na mapie, co wymagało umiejętności posługiwania się kompasem. W każdym odszukanym punkcie znajdowała się zagadka do rozwiązania. W trakcie wędrówki zadaniem każdej grupy było wymyślenie hasła ekologicznego, ocenianego przez jury. W tym konkursie uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce nagrodzone pucharem i upominkami. Po przejściu całej, ponad 10 kilometrowej trasy, organizatorzy przygotowali dla zmęczonych wędrowców poczęstunek i spektakl teatralny „Tajemnice niezwykłego miasta” w wykonaniu Teatru Pozytywka z Krakowa. Była to bardzo interesująca i niezwykła przygoda dla naszych uczniów.

Barbara Żebruń


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności