Dziś jest sobota, 13.04.2024, imieniny Przemysława, Hermenegildy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » XV Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Malanów

XV Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Malanów

XV Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Malanow (3)

W  dniu 8 listopada 2023 r. uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Miłaczewie wzięli udział w XV  Konkursie Wiedzy o Gminie Malanów, który został zorganizowany przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną pod honorowym patronatem Wójta Gminy Malanów. Celem konkursu było: przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego Gminy Malanów; poszerzenie wiedzy o gminie; rozbudzenie lokalnego patriotyzmu i kształtowanie poczucia własnej tożsamości. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, w którym zasiadali: Ireneusz Augustyniak – Wójt Gminy Malanów, Łukasz Nowak – Sekretarz Gminy Malanów, Katarzyna Gorgolewska-Erkiet – Kierownik Centrum Usług Wspólnych, Małgorzata Przygońska – Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Zmaganiom uczniów przyglądali się dyrektorzy szkół podstawowych naszej gminy i nauczyciele. Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych szkół podstawowych z terenu gminy Malanów. Szkoły reprezentowane były przez 3-osobowe drużyny. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Gabriela Jasiak, Jan Bronikowski i Jakub Toda. Zespół biorący udział w konkursie musiał wykazać się wiedzą z zakresu historii gminy, jej zabytków, położenia, a także znajomością aktualnych wydarzeń i podejmowanych działań gospodarczych, społecznych, kulturalnych oraz sportowych.  Pozostali uczniowie kibicowali swojej drużynie oraz mieli do wykonania dwa zadania: zareklamowanie gminy oraz zgłoszenie pomysłów, które można by zrealizować w naszej gminie, mając do wykorzystania 15 tys. złotych.  W końcowej klasyfikacji drużyna zajęła III miejsce. Reprezentanci szkoły otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.  

                                                           Aneta Włodarczyk  

Zdj. A.W.

 

 

Więcej zdjęć:


Pozostałe aktualności