Dziś jest poniedziałek, 06.02.2023, imieniny Bohdana, Doroty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Tydzień Dbania o Relacje

Tydzień Dbania o Relacje

Uczniowie SP w Milaczewie podczas Tygodnia Dbania o Relacje (21)

W dniach 14-18 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Dbania o Relacje. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem akcji była integracja całej społeczności szkolnej, budowanie     pozytywnych wzajemnych relacji, pozytywnego klimatu szkoły.

Poniedziałek był dniem żywiołów. Tego dnia uczniowie zaprezentowali nam  swoje stroje, gadżety nawiązujące do  ulubionych  żywiołów.  We wtorek przerwy umilała nam muzyka oraz wspólne zabawy. Środa była dniem filmowym/ bajkowym.  Podczas spotkań z wychowawcą oglądaliśmy ulubione filmiki, bajki. W czwartek bawiliśmy się na wspólnej dyskotece. Z kolei piątek był dniem legalnego nieprzygotowania, a więc był to dzień wolny od odpytywania ustnego, niezapowiedzianych kartkówek. Pozostając w klimacie Tygodnia Dbania o Relacje uczniowie mieli okazję do refleksji nad postawami wobec innych osób. Z tej okazji p. pedagog przedstawiła uczniom kl. 4-8 prezentację i rozmawiała z nimi o tolerancji. Inicjatywa uczczenia Dnia Tolerancji miała na celu umożliwienie uczniom spojrzenia na innych ludzi z wyrozumiałością i wrażliwością. Omówiono również wyjątkowe sytuacje, w których owe postawy zagrażają bezpieczeństwu osób i ich mienia (przestępczość, kradzież, itd.). Była to świetna lekcja życzliwości i uprzejmości oraz okazja, by zastanowić się nad własną postawą  w stosunku do innych osób.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom  za zaangażowanie w akcję.

Karolina Niespodziańska, Paulina Jóźwiak, Barbara Żebruń

Zdj. A.P.

 

 

Więcej zdjęć:

 

 

 

 


Pozostałe aktualności