Dziś jest piątek, 25.06.2021, imieniny Łucji, Wilhelma
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Szkolenie dla realizatorów rekomendowanego programu profilaktycznego „Przyjaciele Zippiego”

Szkolenie dla realizatorów rekomendowanego programu profilaktycznego „Przyjaciele Zippiego”

20210303_175606

W dniach 2-3 marca 2021r.,w Szkole Podstawowej w Malanowie odbyło się szkolenie realizatorów Rekomendowanego Programu Profilaktycznego - „Przyjaciele Zippiego”. W warsztatach uczestniczyli nauczyciele klas I-III z całej gminy oraz psycholog szkolny.
„Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program realizowany przez fundację Partnership for Children. W Polsce program jest oferowany na podstawie licencji przez Centrum Pozytywnej Edukacji. Program Przyjaciele Zippiego został opracowany w celu wyposażenia dzieci w podstawowe kompetencje społeczno – emocjonalne, które pomagają radzić sobie w sytuacjach trudnych, a w przyszłości pozwolą im dobrze funkcjonować w relacjach z innymi i unikać zachowań ryzykownych.
Celem programu jest troska o zdrowie, dobre samopoczucie i dobre funkcjonowanie dzieci, a także zapobieganie problemom w przyszłości poprzez wyposażenie dzieci w podstawowe umiejętności życiowe, społeczne i emocjonalne, radzenia sobie z trudnościami, ze zmianą i stratą oraz rozwiązywania konfliktów.
Program obejmuje cykl 24 spotkań, pogrupowanych w 6 części tematycznych: 
Uczucia; Komunikacja; Przyjaźń; Rozwiązywanie konfliktów; Przeżywanie zmiany i straty; Radzenie sobie z trudnościami.       
Dzięki szkoleniu nauczyciele nabyli szereg kompetencji oraz uprawnienia realizatorów programu.
Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za możliwość zorganizowania szkolenia, a pani Alicji Maciejewskiej -Pełnomocnikowi Wójta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za owocną współpracę.

                                                                                                     Karolina Niespodziańska

Zdj. K.N. 

Więcej zdjęć: 

 


Pozostałe aktualności