Dziś jest poniedziałek, 06.02.2023, imieniny Bohdana, Doroty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Sukces uczniów klasy siódmej

Sukces uczniów klasy siódmej

XIV Konkurs Wiedzy o Gminie Malanow

W środę 16.11.2022 r. odbył się XIV Konkurs Wiedzy o Gminie Malanów organizowanym przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną pod honorowym patronatem Wójta Gminy Malanów pana Ireneusza Augustyniaka. Celem konkursu było przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego Gminy Malanów. Poszerzenie wiedzy o gminie w aspekcie historycznym, społecznym, gospodarczym, kulturalnym i sportowym. Propagowanie wiedzy na temat funkcjonowania władz samorządowych, a także rozbudzenie lokalnego patriotyzmu i kształtowanie poczucia własnej tożsamości.

Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych szkół podstawowych z terenu gminy Malanów. Szkoły reprezentowane były przez 3-osobowe drużyny. Zmagały się one z pytaniami, które dotyczyły m.in. historii, władz gminy, inwestycji gminnych, życia społecznego, mediów, życia szkół. Nowością w tej edycji konkursu była zagadka muzyczna oraz quiz rozwiązywany na tabletach. Dla pozostałych uczniów klas siódmych przygotowano również zadanie. Mieli oni pisemnie odpowiedzieć na pytanie: co waszym zdaniem należałoby zrobić lub zmienić, aby poprawić jakość życia mieszkańców gminy Malanów. Autorką pytań była pani Małgorzata Przygońska - dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, w którym zasiadali: Ireneusz Augustyniak – Wójt Gminy Malanów, Łukasz Nowak – Sekretarz Gminy Malanów oraz Katarzyna Gorgolewska-Erkiet – Kierownik Centrum Usług Wspólnych w Malanowie. Konkursowym zmaganiom przyglądali się dyrektorzy szkół podstawowych naszej gminy i nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.

W XIV Konkursie Wiedzy o Gminie Malanów naszą szkołę reprezentowały: Maja Kędzia, Gabriela Kornacka, Wiktoria Robak. Pozostali uczniowie: Oliwier Bartczak, Kinga Borowska, Szymon Gryceczko, Hubert Jaworski, Sebastian Marecki, Jakub Majcherek, Zofia Tomczyk i Magdalena Wojciechowska zmagali się z zadaniem pisemnym. Cała klasa świetnie poradziła sobie z pytaniami i zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie. Uczennice reprezentujące szkołę zostały nagrodzone książkami i okolicznościowym dyplomem.

               Całej klasie gratulujemy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i sukcesu odniesionego w konkursie.

Jola Piekarczyk

Zdj. J.P.

 

 

Więcej zdjęć:

 

 


Pozostałe aktualności