Pożegnanie lata z Tatą

Lato dobiegło końca i z tej okazji w Szkole Podstawowej w Miłaczewie zorganizowano nietypowe święto- „Pożegnanie lata z Tatą”. Na uroczystość, która odbyła się 6.10.2015r. przybyli zaproszeni Tatusiowie oraz goście: Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Toms i Zastępca Wójta Gminy Pan Piotr Cyls. Po powitaniu wszystkich przez Panią Dyrektor zabrali głos uczniowie, którzy kolejno począwszy od oddziału przedszkolnego do klasy VI prezentowali się w wierszach, piosenkach i tańcach. Po programie artystycznym uwieńczono tę wspaniałą chwilę wspólną fotografią. Następnie był czas na aktywność ruchową. Radości nie było końca, gdy ojcowie z pociechami brali udział z zabawach i konkurencjach sportowych, takich jak: tor przeszkód, slalom z ziemniakiem, sadzenie ziemniaków, wyścigi w workach, jazda na worku oraz innych. Następnie kibicowaliśmy, gdy chętni tatusiowie i dzieci zagrali mecz piłki nożnej. Za udział w zmaganiach sprawnościowych wszyscy zostali nagrodzeni medalami „Sportowa rodzina”.
Po zabawach ruchowych cała społeczność we wspaniałych humorach wspólnie biesiadowała zajadając pyszne grillowane kiełbaski oraz zdrowe, kolorowe sałatki i surówki przygotowane przez mamy. Nie zabrakło także królujących wszechobecnie zdrowych owoców, których jest teraz obfitość. Za przygotowanie poczęstunku należą się wielkie podziękowania rodzicom, zwłaszcza mamom, które jak zwykle dały popis swoich kulinarnych talentów.
Całość uroczystości ozłacały ostatnie, radosne promyki słońca, za którymi będziemy tęsknić w długie jesienne i zimowe miesiące. Uroczystość była okazją do cieszenia się sobą i słońcem w te ostatnie ciepłe dni, do pogłębienia więzi rodzinnych oraz wielu cudownych przeżyć.
Miejmy nadzieję, że to radosne święto na stałe zagości w kalendarzu imprez szkolnych.
Beata Górska
Pozostałe aktualności
-

Pierwsza pomoc przedmedyczna w ramach innowacji pedagogicznej „ Odpowiedzialny rowerzysta”
-

Wycieczka do Sandomierza i Kazimierza Dolnego
-

Kolejne warsztaty profilaktyczne w naszej szkole
-

Uczniowie SP w Miłaczewie na Dniach Malanowa 2026
-

Wycieczka do Teatru w Kaliszu – „Dzikie łabędzie”
-

Podwójny sukces Szkoły Podstawowej w Miłaczewie – dwa miejsca na podium w Konkursie Zbiórki Zużytych Baterii!
-

Bieg po zdrowie - podsumowanie programu
-

Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Miłaczewie
-

Sukcesy przedszkolaków w XXII Powiatowym Konkursie Przedszkolaków „Śpiewam i maluję”
-

Przegląd Twórczości Patriotycznej
-

Teatrzyk profilaktyczny „Kitek stracił uśmiech”
-

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłaczewie w Uniejowie
-

Majowa audycja muzyczna
-

Dzień Otwarty zakładu „Orli Staw”
-

Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Piłkę Nożną