Oferta edukacyjna dla uczniów klasy VIII

W marcu 2025 roku ósmoklasiści mieli okazję zapoznać się z propozycjami edukacyjnymi dwóch cenionych szkół średnich. 18 marca odwiedził ich pan Jarosław Jasiak, wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku, który zaprezentował szeroki wybór kierunków dostosowanych do aktualnych wymagań rynku pracy. W ofercie ZST w Turku na rok szkolny 2025/2026 znajdują się klasy techniczne, takie jak technik informatyk, technik mechatronik, technik logistyk, technik elektryk, technik mechanik, technik robotyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Szkoła branżowa natomiast umożliwia zdobycie kwalifikacji w zawodach tj.: automatyk, elektromechanik, mechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, fryzjer, kucharz czy ślusarz. Dodatkowo uczniowie mogli dowiedzieć się o dostępnych praktykach zawodowych, które stanowią istotne wsparcie w zdobywaniu doświadczenia.
20 marca odbyło się kolejne spotkanie, tym razem z przedstawicielkami Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, nauczycielką panią Sylwią Jaroszewicz oraz uczennicami liceum. Uczniowie klasy ósmej podczas spotkania zapoznani zostali z ofertą edukacyjną liceum na rok szkolny 2025/2026, obejmującą klasy o profilach: matematyczno-fizyczny, biologiczno-chemiczny, humanistyczny, językowy oraz artystyczny. Dowiedzieli się również, że liceum zapewnia szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, współpracę z uczelniami wyższymi oraz możliwość uczestniczenia w międzynarodowych projektach, takich jak Erasmus+.
Oba spotkania stanowiły dla uczniów cenne źródło informacji na temat dalszych możliwości edukacyjnych, ułatwiając im świadome planowanie swojej przyszłości.
Jola Piekarczyk
Zdj. J.P.
Więcej zdjęć:
Pozostałe aktualności
-

Spektakl teatralny „Zdrowo i kolorowo”
-

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej
-

Konkurs plastyczny „Rodzina miejscem życia i miłości”
-

Walentynki w naszej szkole
-

Dzień Bezpiecznego Internetu
-

Komiksowa Kocia Przygoda
-

Karnawałowa zabawa połączona z obchodami Tłustego Czwartku
-

Akcja „Bezpieczne walentynki”
-

Lutowa audycja muzyczna
-

Bezpieczne ferie zimowe – spotkanie z funkcjonariuszem policji
-

Debata szkolna „Czy potrafisz się wylogować?”
-

Audycja muzyczna „Karnawałowe szaleństwo"
-

Luty - miesiąc świadomości depresji
-
Deklaracja dostępności
-

Szkolne eliminacje turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”