Dziś jest środa, 24.04.2024, imieniny Aleksandra, Horacego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Dzieci z oddzialu przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III podczas apelu z okazji Odzyskania Niepodleglosci (11)

Naród, który nie szanuje swej przeszłości

nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

i nie ma prawa do przyszłości.

 Józef Piłsudski

Słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego stały się hasłem tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości, które w szkole obchodziliśmy w środę, 8.11.2023 r. Podczas uroczystego apelu przypomniane zostały najważniejsze wydarzenia, które spowodowały utratę niepodległości oraz drogi prowadzące do jej odzyskania. 

Uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyli w mszy świętej, złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym poległych w obronie Ojczyzny. Następnie, przygotowany przez uczniów kl. VIII, VII i IV, teatr cieni został zaprezentowany w Świetlicy Wiejskiej w Malanowie. Był on jednym z elementów części artystycznej, którą przygotowywali wspólnie uczniowie z wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

Udział w tych wydarzeniach sprawiły, że 11 listopada był dla wielu spośród naszych uczniów wyjątkowym dniem.

                                                                                                                                       Jola Piekarczyk

Zdj. A.P.

 

 

Więcej zdjęć:


Pozostałe aktualności