Dziś jest wtorek, 30.05.2023, imieniny Feliksa, Ferdynanda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » „Biorę odpowiedzialność” - program profilaktyczno-edukacyjny w zakresie FASD

„Biorę odpowiedzialność” - program profilaktyczno-edukacyjny w zakresie FASD

Uczniowie klasy 7 i 8 SP w Milaczewie podczas warsztatow profilaktycznych (1)

Dnia  22 marca w ramach współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów    Alkoholowych w Malanowie,  uczniowie klasy 7 i 8  uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym szkód  wynikających z picia alkoholu przez kobiety w ciąży.  Zajęcia poprowadziła p. dr Teresa Kobrzyńska- specjalista ds. profilaktyki uzależnień, specjalista medycyny społecznej  i organizacji ochrony zdrowia, wieloletni edukator w zakresie FASD, certyfikowany specjalista w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Celem szkolenia było zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych, zwrócenie uwagi na konsekwencje dla dziecka w momencie spożywania przez jego matkę alkoholu w ciąży. Podczas zajęć poruszono następującą tematykę:       

- Mity na temat alkoholu;

- Wpływ alkoholu na rozwijający się w łonie matki płód;

- Zapoznanie uczniów z filmem o dzieciach, które późno lub nigdy nie dorosną, ponieważ mają wady wrodzone spowodowane piciem alkoholu przez matkę w ciąży.

Podjęte działania wpisują się w  kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023 (pkt.2).

Karolina Niespodziańska

Zdj. A.P.

 

Więcej zdjęć:


Pozostałe aktualności