Dziś jest wtorek, 26.10.2021, imieniny Ewarysta, Łucjana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Bardzo ważne święto

Bardzo ważne święto

Uczniowie klasy 4 podczas wykonywania zadania Dzien Dziecka 2021

Dzień Dziecka to bardzo ważne święto w życiu każdego młodego człowieka. Dlatego dla uczniów klas IV – VIII także przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Były zatem dwie wyprawy jedna wiodła do zamku króla Kraka, a druga na Olimp. Uczniowie klasy czwartej, bawiąc się na świeżym powietrzu: spotkali Bazyliszka; łączyli baśniowych bohaterów z ich atrybutami. Podczas zabawy znalazły się także zadania ćwiczące pamięć i ortografię. Uczestnicy wyprawy odgadywali baśniowe zagadki, a przy okazji przeciągali linę, rzucali do celu, rozszyfrowywali ważne baśniowe przesłania. Wszystkiemu przyglądała się dobra wróżka, która miała dla uczestników zabawy cenne wskazówki.

Natomiast na Olimp udali się uczniowie klasy piątej w towarzystwie Ateny. Podróż nie była łatwa, ale przyniosła jej uczestnikom wiele radości. Musieli oni m. in.: wyszukać nazwy greckich bogów; znaleźć na nici Ariadny z wizerunkiem Minotaura, a następnie pokonać labirynt. Uczniowie karmili Cerbera, pokonywali rzekę Styks i otrzymali obola dla Charona. Pomagali także Syzyfowi, dla którego wykonali lekki głaz. Uczniowie pracowali trochę nad mitologiczną ortografią. Podróż na Olimp zakończyła się balem na świeżym powietrzu.

W równie sympatycznej atmosferze Dzień Dziecka upłyną pozostałym klasom. Uczniowie klasy szóstej wybrali się na wycieczkę rowerową. Siódmoklasiści spędzili czas na grach i zabawach na świeżym powietrzu. Natomiast najstarsi uczniowie naszej szkoły zajęli się swoją przyszłą karierą zawodową. Decydowali o wyborze przyszłej szkoły i kierunku dalszej edukacji. Prowadzili dyskusje na temat znaczenia pracy w życiu człowieka. Podsumowaniem ich działań było wykonanie plakatu z zawodami, które wybiorą dla siebie w przyszłości. Swój ostatni Dzień Dziecka w naszej szkole zakończyli pieszą wycieczką po okolicy.

Jola Piekarczyk

Zdj. J.P.

 

 

Więcej zdjęć:

 


Pozostałe aktualności