Dziś jest środa, 24.04.2024, imieniny Aleksandra, Horacego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Andrzejki w naszej szkole

Andrzejki w naszej szkole

Andrzejki3

29 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej w Miłaczewie, zgodnie z tradycją, odbyły się andrzejki. Według dawnych wierzeń wigilia świętego Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj jest to wspaniała okazja do dobrej zabawy z nawiązaniem do dawnych zwyczajów i obrzędów ludowych. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w  godzinach popołudniowych zorganizowana została szkolna dyskoteka dla uczniów klas IV-VIII. Uczestnicy bawili się wyśmienicie w rytm ulubionych hitów włączanych na życzenie. Nie zabrakło grupowych tańców, takich jak belgijka, kaczuszki, czy makarena. W przerwie między szaleństwami na parkiecie, znalazł się czas na andrzejkowe wróżby i zabawy, które okazały się świetną rozrywką i dostarczyły masy radości.

Nasi najmłodsi czyli dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III także mieli okazję do świetnej zabawy. Tego dnia poznali obrzędy i tradycje andrzejkowe. Nie zabrakło również muzyki przy której  doskonale się bawili.  Dzień ten był dla wszystkich pełen pozytywnych emocji i miłych wrażeń.

Marta Tomczyk-Groblica

Zdj. M.G.

 

 

Więcej zdjęć:


Pozostałe aktualności