Dziś jest środa, 24.04.2024, imieniny Aleksandra, Horacego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » 16 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia

16 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia

Dzieci z oddzialu przedszkolnego oraz  uczniowie klas I-VIII podczas apelu zorganiozwanego z okazji Swiatowego Dnia Rzucania Palenia 2023 (21)

Szkoła Podstawowa w Miłaczewie w tym roku ponownie wzięła udział w obchodach   ,,Światowego Dnia Rzucania Palenia". W ramach akcji zostały przeprowadzone działania,, mające na celu uświadomienie całej społeczności szkolnej jakim zgubnym nałogiem jest palenie tytoniu. W tegorocznej akcji wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie wszystkich klas, pielęgniarka szkolna. Każda klasa podjęła się jednego działania, które przedstawiła podczas apelu w dniu 16.11.2023 r.  Przedszkolaki przygotowały piosenkę pt.: ,,Zielony Dinek". Klasy I - III uczestniczyły w konkursie plastycznym ,,Papieros, albo zdrowie! Wybór należy do Ciebie!". ,,Karykatura Palacza" to konkurs plastyczny przeprowadzony w klasie V. W klasie VI odbył się konkurs literacki ,,List do Palacza". Uczniowie klasy IV wykonali plakat pod hasłem ,,Wiosna, lato, jesień, zima sport uprawiam, to choroba mnie nie trzyma”. Klasa VII przygotowała i przedstawiła prezentację multimedialną ,,Palenie skraca życie", natomiast ósmoklasiści  wykonali ulotki, które zostały przekazane rodzicom i innym palącym osobom. Pani Elżbieta Smak pielęgniarka szkolna podczas spotkania z całą społecznością szkolną w dniu 14.11.2023 r.  zapoznała  z niebezpieczeństwami wynikającymi z aktywnego i biernego palenia. Uczniowie poznali składniki papierosa i dymu tytoniowego oraz negatywne dla zdrowia skutki działania nikotyny jakimi są zniszczone organy wewnętrzne człowieka i nieuleczane choroby.  Podczas apelu w dniu 16 listopada zostały również  podsumowane  konkursy. W plastycznym konkursie klas I - III nagrody otrzymali: Kornelia Kaczor, Olga Pisarska, Iga Przygońska z klasy I. Z klasy  II -  Amelia Cicha, Jakub Minkina, Gabriela Urbaniak, z klasy III - Lena Bruź, Igor Gruszczyński, Lena Kostrzewa.  W  konkursie plastyczny  klasy V   nagrody otrzymali: Lena Bruź, Lena Kędzia i Laura Przygońska. W literackim konkursie przeznaczonym do klasy VI zwycięzcami zostali: Dawid Janicki i Kacper Mikołajczyk. Laureatom gratulujemy, mamy też nadzieję, że podejmowane przez szkołę działania, realizowane programy antynikotynowe, które wpisują się w program wychowawczo - profilaktyczny przyczynią się do kształtowania odpowiedzialności za własne zdrowie, zaowocują unikaniem biernego palenia oraz odwiodą od groźnego nałogu.

                                                             Bożena Jacaszek

Zdj. A.P.

 

 

Więcej zdjęć:


Pozostałe aktualności