Wycieczka rowerowa klasy VI

23 czerwca 2026 r. uczniowie klasy VI wzięli udział w wycieczce rowerowej po najbliższej okolicy. Celem wyprawy było poznanie lokalnych miejsc o walorach przyrodniczych i historycznych oraz aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Pierwszym punktem wycieczki był pomnik przyrody – sosna „Celestyna”. Uczniowie mieli okazję podziwiać to wyjątkowe drzewo oraz poznać ciekawostki związane z jego historią i ochroną przyrody. Następnie udaliśmy się do ewangelickich cmentarzy, gdzie poznaliśmy fragment historii naszego regionu oraz dawnych mieszkańców tych terenów. Po części krajoznawczej przyszedł czas na odpoczynek. Na miejscu odbył się piknik, podczas którego wszyscy mogli zregenerować siły i wspólnie spędzić czas. Nie zabrakło również aktywności sportowych. Był to dzień pełen ruchu, integracji oraz ciekawych doświadczeń, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Lidia Maciejewska
Zdj. L.M.
Więcej zdjęć:
Pozostałe aktualności
-

Sukcesy naszych uczennic w konkursach przedmiotowych Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty w roku szkolnym 2025/2026
-

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
-

Nie siedź w domu! - wakacje bez komputera i telefonu
-
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
-

Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Leon”
-

Niezapomniana przygoda w wiosce indiańskiej Westernland
-

Człowiek w służbie technologii czy technologia w służbie człowieka? – debata szkolna w Szkole Podstawowej w Miłaczewie
-

Tydzień Dbania o Relacje w Szkole Podstawowej w Miłaczewie
-

Czerwcowa audycja muzyczna
-

Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem
-

Rekomendowany Program Profilaktyczny: Iskra Odporności
-

W ekologicznym ogrodzie
-

Teatralna adaptacja „Kajko i Kokosza”
-

Pierwsza pomoc przedmedyczna w ramach innowacji pedagogicznej „Odpowiedzialny rowerzysta”
-

Wycieczka do Sandomierza i Kazimierza Dolnego