Dziś jest piątek, 26.06.2026, imieniny Jana, Pawła
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

Uroczyste zakonczenie roku szkolnego 2025-2026 (28)

W dniu 26 czerwca w Szkole Podstawowej w Miłaczewie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Był to wyjątkowy dzień, podsumowujący miesiące intensywnej nauki, pracy, sukcesów oraz wspólnie spędzonego czasu. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego oraz powitania przez dyrektora szkoły Beatę Myszyńską zgromadzonych gości: Ireneusza Augustyniaka – Wójta Gminy Malanów, Agnieszkę Pisarską – przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i  uczniów. Pani dyrektor podsumowała miniony rok szkolny, podkreślając zaangażowanie uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Dzieci z oddziału przedszkolnego otrzymały dyplomy i książeczki w podziękowaniu za wspólnie  zabawy i chwile spędzone w przedszkolu. Następnie wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla uczniów, którzy osiągnęli szczególne sukcesy edukacyjne. Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali uczniowie: klasa I: Dominika Nejman, Szymon Urbaniak; klasa II: Jakub Kostrzewa, Wiktoria Bałwas, Patrycja Bałwas, Filip Boniecki, Oskar Woźniak i Gabriela Jafra; klasa III: Iga Przygońska, Kornelia Kaczor, Olga Pisarska, Jakub Kulawiecki, Marek Pawlak i Ignacy Doczekalski; klasa IV: Dorota Bałwas, Gabriela Urbaniak, Amelia Majda i Oliwier Płóciennik; klasa V: Lena Kostrzewa i Zuzanna Bruź; klasa VI: Marta Jaroszewicz, Maja Kaczor, Antoni Tomczak, Zuzanna Maciejewska i Kacper Płóciennik; klasa VII:  Laura Przygońska, Janusz Jasiak, Konrad Jaworski, Lena Kędzia i Alan Czekała; klasa VIII: Julia Jaroszewicz, Wiktoria Płóciennik, Alicja Jaroszewicz i Lena Haraś. Nagrody specjalne: Statuetkę Prymusa otrzymały uczennice klasy VIII: Julia Jaroszewicz, Wiktoria Płóciennik i Alicja Jaroszewicz. Nagrody za szczególne osiągnięcia naukowe otrzymały: Alicja Jaroszewicz (laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu), Julia Jaroszewicz (laureatka Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu),   Marta Jaroszewicz (Finalistka Wielkopolskiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu). Nagrody za największe zaangażowanie w pracę wolontariatu: Alicja Jaroszewicz, Julia Jaroszewicz i Mateusz Ambroziak. Nagrody za największe osiągnięcia w czytelnictwie: Alicja Jaroszewicz, Julia Jaroszewicz i Lena Kostrzewa. Nagrody za osiągnięcia sportowe: Adam Ambroziak, Dawid Janicki, Wiktoria Płóciennik, Marcelina Sochacka i Marcin Wojciechowski. Nagrody za zaangażowanie w pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego: Wiktoria Płóciennik i Adam Ambroziak. Nagrody za wzorową  frekwencję: Zuzanna Bruź (kl. V) i Oliwia Krajewska (kl. V). Listy gratulacyjne otrzymali rodzice: Alicji i Julii - państwo Sylwia i Paweł Jaroszewiczowie; rodzice Wiktorii – państwo  Barbara i Jan Płóciennikowie oraz  rodzice Leny - państwo Ewa i Karol Harasiowie . Podziękowania otrzymali rodzice uczniów klasy ósmej , którzy w szczególny sposób angażowali się w prace na rzecz szkoły, byli to: Renata  i Zenon Ambroziakowie, Kamila i Grzegorz Ambroziakowie, Ewa i Karol Harasiowie oraz Karina i Marek Sochaccy. Szczególnie wzruszającym momentem było pożegnanie absolwentów, którzy zakończyli kolejny etap swojej edukacji. Uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia szkoły oraz życzenia powodzenia w realizacji dalszych planów edukacyjnych i zawodowych. Nie zabrakło podziękowań skierowanych do wychowawców, nauczycieli oraz rodziców za wsparcie, troskę i współpracę przez wszystkie lata nauki. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez absolwentów. Na zakończenie dyrektor szkoły życzyła wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom bezpiecznych, słonecznych i pełnych radości wakacji. Zachęciła do aktywnego wypoczynku, rozwijania swoich pasji oraz powrotu we wrześniu z nową energią i motywacją do podejmowania kolejnych wyzwań. Głos zabrał również Wójt Gminy Malanów Ireneusz Augustyniak gratulując uczniom wyników w nauce i życząc im bezpiecznych i spokojnych wakacji. Dyrektor szkoły wraz z wójtem podziękowali odchodzącym na emeryturę nauczycielom: Bożenie Jacaszek i Barbarze Żebruń   za lata rzetelnej pracy, za przekazywaną wiedzę, cierpliwość, troskę o uczniów i codzienne zaangażowanie.  Uczniowie klasy ósmej wręczyli wszystkim kwiaty, po czym symbolicznie wypuścili balony, żegnając mury szkoły podstawowej. Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie otrzymali świadectwa. Uroczystość zakończyła się udziałem społeczności szkolnej we Mszy Świętej w kościele parafialnym w Malanowie.  Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony rok szkolny 2025/2026 i życzymy udanego letniego wypoczynku. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Barbara Żebruń

Zdj. M.G.

Więcej zdjęć:


Pozostałe aktualności