Dziś jest wtorek, 18.12.2018, imieniny Gracjana, Bogusława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Zdobyliśmy Certyfikat 2.0 oraz tytuł „Szkoły z klasą 2.0”

Zdobyliśmy Certyfikat 2.0 oraz tytuł „Szkoły z klasą 2.0”

Zdobyliśmy Certyfikat 2.0 oraz tytuł „Szkoły z klasą 2.0”

W programie „Szkoła z klasą 2.0” trwającym od września 2012 r. do 31 sierpnia 2013 r. brała udział cała szkoła – dyrektor K. Harasna, szkolny koordynator – B. Myszyńska, nauczyciele - M. Czerniak, B. Górska, J. Harasny, K. Iwańska, B. Jacaszek, L. Maciejewska, E.Młotkiewicz, A. Włodarczyk, M. Zając, B. Żebruń oraz wszyscy uczniowie kl. I-VI  Szkoły Podstawowej w Miłaczewie.
Do uzyskania przez szkołę Certyfikatu 2.0 oraz tytułu Szkoły z klasą 2.0 niezbędne było terminowe zrealizowanie wszystkich zadań w Programie przez dyrektora szkoły, szkolnego koordynatora,  minimum trzech nauczycieli oraz prowadzenie przez uczniów przynajmniej jednego bloga na platformie blogów CEO.
Zgodnie z opracowanym harmonogramem w pierwszym semestrze odbyło się Spotkanie Otwierające Zespołu 2.0, na którym dyrektor wyznaczyła kierunek prac nad projektem i wybrane zostały zadania: „Szkoła z e-dziennikiem” i „Komputery pod ręką”. Następnie zrealizowane zostało Zadanie TIK, którego głównym celem było zapoznanie uczniów z zasadami korzystania z nowych technologii w naszej szkole. Kolejne działania dotyczyły wypracowania Szkolnego Kodeksu 2.0, uczniowie wspólnie z nauczycielami ustalali i zatwierdzili zasady kodeksu podczas zorganizowanej Debaty szkolnej.
W drugim semestrze prace przebiegały wokół projektów edukacyjnych:„Dlaczego dzieci powinny jeść warzywa i owoce?”, „Zdrowo jesz - zdrowo żyjesz”, „Nowalijki – witaminki w ogródku klasowym”, „Ruch w różnych porach roku”, „Czas na zdrowie”,  „Owoce i warzywa źródłem witamin”, „Bezpieczeństwo na wsi”, „Healthylifestyle - zdrowy tryb życia’, „Słoneczne Dni”, „Healthyhabits” oraz „Zmiany w życiu codziennym społeczeństwa polskiego w XX wieku". Najpierw uczniowie wybrali temat projektu i ustalili możliwe do wykorzystania narzędzia TIK, następnie wspierani przez nauczycieli realizowali zadania i na koniec zaprezentowali efekty swojej pracy podczas zorganizowanego w dniu 6 czerwca 2013r. Szkolnego Festiwalu 2.0.
Przez cały rok szkolny nasz Zespół 2.0 regularnie logował się na platformie internetowej, gdzie umieszczał sprawozdania z realizacji zadań, publikował opracowane materiały, dzielił się doświadczeniami, wnioskami oraz wypracowanymi materiałami z innymi uczestnikami w wirtualnych pracowniach przedmiotowych. Za zadania: „Realizacja projektu”, „Kodeks 2.0” oraz „Spotkanie podsumowujące” zdobyte zostały trzy „Dobre praktyki”. Uczniowie zaś prowadzili pięć blogów, na których regularnie zamieszczali krótkie relacje ze wszystkich działań i zadań, w związku z udziałem w programie. Za aktywność i wpisy na blogach otrzymali wszystkie możliwe do zdobycia specjalne odznaki: „Uczymy się z TIK”; „Działamy z TIK”, „Tworzymy materiały edukacyjne”, „Aktywny komentator” oraz „Blog z pasją”.
Program zawierał określone cele, które  zostały zrealizowane: uczymy i uczymy się z TIK; komunikujemy się; pracujemy zespołowo; dzielimy się wiedzą; mądrze korzystamy z e-zasobów; używamy nowych technologii w szkole oraz jesteśmy bezpieczni w sieci.
Moderatorzy i eksperci programu Szkoła z Klasą 2.0 w edycji 2012/2013 zatwierdzili pozytywnie wszystkie zrealizowane przez nas zadania przyznając naszej szkole Certyfikat 2.0  i tytuł „Szkoły z klasą”. 
Szkoła z klasą 2.0 prowadzona była przez  Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

                                                                   Beata Myszyńska – szkolny koordynator programu 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności