Dziś jest wtorek, 22.01.2019, imieniny Anastazego, Wincentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Wizyta Studyjna

Wizyta Studyjna

Wizyta Studyjna

Szkoła Promująca Zdrowie to szkoła w której propaguje się nie tylko zdrowy styl życia. To szkoła,
w której obowiązują zasady współpracy, panuje przyjazna atmosfera, gdzie zdrowie całej społeczności szkolnej jest priorytetowym celem działania.
Od wielu lat w Szkole Podstawowej w Miłaczewie realizuje się szereg działań związanych z promocją zdrowia. Mając na uwadze zdrowie społeczności szkolnej, po zapoznaniu się z koncepcją Szkoły Promującej Zdrowie i uzyskaniu akceptacji Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i wszystkich pracowników szkoły, Rada Pedagogiczna w dniu 30 stycznia 2012 roku podjęła uchwałę o przystąpieniu do  projektu „Szkoła Promująca Zdrowie”.
Działalność rozpoczęto od zdiagnozowania potrzeb i oczekiwań wszystkich osób związanych ze szkołą.  Dyrektor Szkoły przeprowadziła rozmowy z uczniami, rodzicami i pracownikami szkoły, a następnie  przeprowadziła ankiety. Na ich podstawie opracowany został „Plan działań w zakresie promocji zdrowia”. Głównym jego celem było tworzenie szkoły zdrowej, bezpiecznej i przyjaznej, zapewniającej wszechstronny rozwój ucznia.
Uczniowie na co dzień uczyli się zdrowo odżywiać;  aktywnie wypoczywać; dbać o zdrowie fizyczne, psychiczne, społeczne i duchowe; dbać o bezpieczeństwo  oraz chronić środowisko naturalne.
Na początku roku szkolnego 2013/2014 podsumowano zrealizowane działania. W związku z tym, w dniu 3 października 2013 r. odbyła się Wizyta Studyjna. W tym ważnym dniu byli z nami: p. Dorota Rogalska-Daszkiewicz – Starszy Wizytator Delegatury w Koninie Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Rejonowy Koordynator ds.  Szkół Promujących Zdrowie, p. Gerard Krzeszewski – Wójt Gminy Malanów, p. Ireneusz Augustyniak – Przewodniczący Rady Gminy, p. Alfred Rajczyk – Dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku, p. Lidia Baraniecka – Członek Regionalnego Zespołu Wspierającego SzPZ z ramienia Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Turku, p. Krystyna Skonieczna -  przedstawiciel Sanepidu w Turku, p. Alicja Maciejewska – Dyrektor GOPS w Malanowie, p. Katarzyna Gorgolewska-Erkiet – Kierownik GZOO w Malanowie, p. Krzysztof Aleksanderek – Dzielnicowy Powiatowej Komendy Policji w Turku, p. Renata Kąciak – Przewodnicząca Rady Rodziców. Byli  nauczyciele, którzy realizowali projekt: Beata Myszyńska, Elżbieta Młotkiewicz, Bożena Jacaszek, Barbara Żebruń, Monika Zając, Beata Górska, Lidia Maciejewska oraz uczniowie i rodzice. Pani Dyrektor przywitała wszystkich bardzo serdecznie i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy trzeciej i p. Bożenę Jacaszek oraz uczniów klasy czwartej i p. Beatę Myszyńską. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem prezentowali wiersze, piosenki oraz układy taneczne. Pragnęli pokazać jak bardzo ważne jest własne zdrowie i zdrowie drugiego człowieka.  Następnie przedstawiona została prezentacja multimedialna, a w niej ważniejsze zrealizowane programy i projekty w zakresie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia. Pani Koordynator  Dorota Rogalska-Daszkiewicz przekazała wszystkim gratulacje, podkreślając wysoki poziom zaangażowania całej społeczności szkolnej w realizację projektu. Po wystąpieniach p. Alfreda Rajczyka, p. Gerarda Krzeszewskiego i p. Alicji Maciejewskiej dyrektor zaprosiła gości do obejrzenia prac uczniów znajdujących się na korytarzu szkoły. Następnie zaproszeni goście oraz wszyscy uczniowie mogli częstować się przygotowanymi przez Mamy zdrowymi kanapkami.      

Więcej zdjęć: Galeria


Pozostałe aktualności