Dziś jest środa, 14.11.2018, imieniny Rogera, Serafina
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Szkolny Festiwal Nauki –„ Z technologii korzystamy i o bezpieczeństwie pamiętamy”, "Bezpieczna+"

Szkolny Festiwal Nauki –„ Z technologii korzystamy i o bezpieczeństwie pamiętamy”, "Bezpieczna+"

Szkolny  Festiwal Nauki –„ Z technologii korzystamy i o bezpieczeństwie pamiętamy”, "Bezpieczna+"

W dniu 5 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Miłaczewie odbyło się podsumowanie szkolnego projektu  „Z technologii korzystamy i o bezpieczeństwie pamiętamy”, który jest jednym z  zadań rządowego programu „Bezpieczna +”. Wszystkie podjęte działania przeprowadzone były  od września do grudnia, a  zawarte w projekcje cele zostały zrealizowane. Na uroczystości dyrektor szkoły Beata Myszyńska przywitała zaproszonych gości: zastępcę wójta Gminy Malanów Piotra Cylsa, asp. sztab. Krzysztofa Aleksanderka, radną gminy Malanów Karolinę Kolendę, przewodniczącą Rady Rodziców Ilonę Michalak, zastępcę przewodniczącej Renatę Bałdych, rodziców,  opiekunów i uczniów z powiatu tureckiego biorących udział w konkursach oraz całą społeczność uczniowską naszej szkoły. Po oficjalnym przywitaniu  uczniowie odśpiewali  hymn naszej szkoły, a następnie o zabranie głosu zostali poproszeni goście. Uczennica klasy siódmej przedstawiła prezentację multimedialną, wykonaną przez Samorząd Uczniowski, dotyczącą wszystkich zadań zrealizowanych w ramach naszego szkolnego projektu „Z technologii korzystamy i o bezpieczeństwie pamiętamy. Ciekawym  elementem tej uroczystości była część artystyczna pod tytułem „Bezpieczny Internet” w wykonaniu uczniów klasy piątej, którzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role, aby przedstawić swoim koleżankom i kolegom, co może ich  spotkać spędzając cały czas wolny przed komputerem, a zapominając o świecie realnym. Po tej części nastąpiła najważniejsza i oczekiwana przez uczestników konkursów chwila, czyli wręczenie nagród uczniom biorącym w nich udział. W konkursie plastycznym „Żyj w realu” w kategorii klas I-II   pierwsze miejsce zajęła Stella Rosiak ze Szkoły Podstawowej w Malanowie, drugie miejsce Ksawery Jasnowski ze Szkoły Podstawowej w Skarżynie, a miejsce trzecie zajęła Zuzanna Bartoszczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie, wyróżnienie otrzymał Marcel Macikowski ze Szkoły Podstawowej w  Kotwasicach .W kategorii klas III-IV pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Gibasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Boleszczynie, II miejsce  Maciej Dzwoniarek ze Szkoły Podstawowej w Cisewiu, a miejsce trzecie otrzymała Karina Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w  Dziadowicach, wyróżnienie otrzymała Łucja Łukaszczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej. Wszystkie prace zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. W konkursie multimedialnym „Jestem cyberrozsądny”  I miejsce zajął Kacper Lodziński ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, II miejsce zajęła Wiktoria Kornacka uczennica naszej szkoły, III miejsce uzyskała Julia Kocimska ze Szkoły Podstawowej w  Tuliszkowie, wyróżnienie otrzymała Alicja Pawlak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. Laureaci konkursu multimedialnego przedstawili swoje prezentacje. Wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz do obejrzenia prac plastycznych. Mimo formalnego zrealizowania projektu nasza szkoła nadal będzie przeprowadzać działania uświadamiające uczniom zagrożenia i korzyści płynące z nowoczesnych technologii.

                                                                                                                  Barbara Żebruń

Więcej zdjęć:


Pozostałe aktualności