Dziś jest wtorek, 22.01.2019, imieniny Anastazego, Wincentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Światowy Dzień Ziemi 2017

Światowy Dzień Ziemi 2017

Światowy Dzień Ziemi 2017

27 kwietnia 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej w Miłaczewie brali udział w apelu zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi. Na uroczystości przewodnicząca szkoły powitała: zaproszonego gościa pana Radosława Szocińskiego – podleśniczego z Nadleśnictwa w Turku, panią dyrektor, rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Tegoroczne obchody pod hasłem „W kierunku natury” poświęcone były zagadnieniom związanym z ochroną różnorodności biologicznej. To temat ważny i szczególnie nam bliski, zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego oraz wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza. Na początku Wodolubki, kukiełki wykonane przez drugoklasistów, zaprezentowały się w teatrzyku kukiełkowym pt. „Bez wody nie ma życia”. Wodolubki w swoim występie zachęciły do prowadzenia zdrowego stylu życia. Następnie drugoklasiści wspólnie z przedstawicielkami klasy IV przenieśli nas do studia telewizyjnego, gdzie wzięli udział w specjalnym wydaniu programu „Sprawa dla ekologa”. W programie zwrócono uwagę na śmieci wpływające na zanieczyszczenia powietrza i wód. Widowisko miało na celu przedstawienie w jaki sposób można ograniczyć ich produkcję. Po uroczystości głos zabrał pan Radosław Szociński przekazując cenne wskazówki dotyczące tego, jak dbać o naszą planetę. Na zakończenie pani dyrektor podsumowała konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi.W kategorii klas 0-I zwyciężyli: Gabriela Kornacka (I miejsce), Aleksander Przybylak (II miejsce) i Gabriela Jasiak (III miejsce); w klasach II-III najlepsi okazali się: Aleksandra Czekała, Weronika Jafra oraz Tobiasz Świątek. Wśród uczniów klas IV-VI najciekawsze listy należały do: Julii Kaźmierczak, Izabeli Janickiej i Anny Bałdych. Zgodnie z decyzją jury list uczennicy klasy IV – Julii Kaźmierczak będzie reprezentował naszą szkołę w dalszym etapie ogólnopolskiego konkursu Listy dla Ziemi. Podsumowano także Zbiórkę Zużytych Baterii, w którą najbardziej zaangażowali się uczniowie klasy III: Tobiasz Świątek i Aleksy Werbiński. Nasza szkoła systematycznie prowadzi działania ekologiczne angażując całą społeczność szkolną, co wpływa na stopniowe zwiększanie świadomości ekologicznej.

Monika Gawlik

 

 

Więcej zdjęć:


Pozostałe aktualności