Dziś jest wtorek, 19.03.2019, imieniny Józefa, Bogdana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Światowy Dzień Zdrowia - wiemy, więc działamy

Światowy Dzień Zdrowia - wiemy, więc działamy

Światowy Dzień Zdrowia - wiemy, więc działamy

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłaczewie w dniu 10.04.2018 r. po raz kolejny aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Zdrowia pod tegorocznym hasłem ,,Zdrowie dla wszystkich".
W tym dniu został też podsumowany projekt ,,Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy" realizowany przez oddział przedszkolny i klasy I - III.
Na uroczystość zorganizowaną z tej okazji przybyli zaproszeni goście: pan Piotr Cyls - Zastępca Wójta Gminy Malanów, pani Lidia Baraniecka i pani Katarzyna Jabłońska - przedstawicielki Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Turku, pani Krystyna Przytuła pielęgniarka szkolna oraz Rodzice uczniów.
Anna Bałdych - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przedstawiła najważniejsze przesłanie Światowego Dnia Zdrowia 2018, którym jest opieka zdrowotna polegająca na zapewnieniu wszystkim ludziom dostępu do świadczeń zdrowotnych na odpowiednim poziomie tam, gdzie i kiedy jest to konieczne bez generowania dodatkowego obciążenia finansowego.
Uczniowie klasy I w programie artystycznym przekonywali zebranych, że zdrowy styl życia, aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie to podstawa dobrego zdrowia. Po czym wszyscy zebrani chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych przy muzyce. W dalszej części uroczystości pani Katarzyna Jabłońska przedstawicielka PPSSE wygłosiła prelekcję pt: ,,Mały kleszcz, duży problem", w której uwrażliwiała rodziców na niebezpieczeństwa spowodowane ukąszeniem kleszcza. Następnie głos zabrał pan Piotr Cyls - Zastępca Wójta Gminy Malanów. W swoim wystąpieniu poruszył istotny problem związany z zagrożeniami płynącymi z zanieczyszczonego powietrza. Podkreślił, iż Gmina Malanów w trosce o zdrowie mieszkańców, przystąpiła do projektu Akcja „Oddychaj i pyłu nie wdychaj”, w którym nasza szkoła też bierze aktywny udział. Pani Beata Myszyńska - Dyrektor Szkoły podziękowała pierwszakom za receptę na zdrowie, którą wyrazili w swoim występie artystycznym. Podkreśliła, że placówka jest Szkołą Promującą Zdrowie i od wielu lat podejmuje szereg działań prozdrowotnych w trosce o jeszcze lepszy rozwój uczniów i ich rodzin. Podziękowała rodzicom za ich wielki wkład w realizację tych zadań. Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście, rodzice i cała społeczność szkolna rozkoszowała się zdrowymi potrawami. Różnorodność, piękny zapach, kolorystyka, dekoracje potraw świadczyły o wysokiej świadomości na temat zdrowego odżywiania i talentach kulinarnych mam, które z wielkim zaangażowaniem przygotowały smakołyki. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli i  zaangażowali się  w przygotowanie tego ważnego wydarzenia.

                                                                                                                     Bożena Jacaszek

Więcej zdjęć:


Pozostałe aktualności