Dziś jest niedziela, 05.07.2020, imieniny Karoliny, Antoniego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, który zawsze przypada w trzeci czwartek listopada, w ramach profilaktyki antytytoniowej w Szkole Podstawowej w Miłaczewie przeprowadzono następujące działania:

- w oddziale przedszkolnym i w klasie I przeprowadzony został konkurs ,,List do Palacza" w formie rysunku, natomiast w pozostałych klasach w formie wypowiedzi pisemnej. W konkursie zostały przyznane dyplomy i nagrody rzeczowe. W kategorii klas 0 - I pierwsze miejsce zajęła Marta Jaroszewicz z kl. 0 , drugie Lena Bruź z kl. I, trzecie - Alan Kędzia z kl. 0. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Maciejewska z kl. 0 i Stanisław Tomczyk z kl. I. W kategorii klas II - III  pierwsze miejsce zajął Antoni Bałdych z kl. III , drugie Alicja Jaroszewicz z kl. II, trzecie - Dawid Janicki  z kl. II. Wyróżnienia: Lena Haraś z kl. II, Julia Jaroszewicz z kl. II, Gabriela Jasiak z kl. III, Piotr Pawlak z kl. III, Jakub Janaszkiewicz z kl. III. W kategorii klas IV - VI pierwsze miejsce zajął Tobiasz Świątek z kl. VI , drugie Gabriela Kornacka z kl. IV, trzecie - Marcin Orligóra z kl. VI. Wyróżnienie zdobyła Klara Wasik z kl.V. W kategorii klas VII - VIII pierwsze miejsce zajął Wiktor Misiek z kl. VII , drugie  Gabriela Bałdych z kl. VII, trzecie Marcelina Szmajda z kl. VIII.

- 14.11.2019 r. odbyła się uroczystość z udziałem rodziców pod hasłem ,,Czyste powietrze wokół Nas i Dzień Rzucania Palenia"

- uczniowie klasy III wykonali prezentację multimedialną pt: ,,Palenie i jego skutki", którą w czasie apelu w dn. 14.11.2019 r. odczytał Piotr Pawlak.

- w dniu 18.11.2019 r. podczas spotkania z rodzicami w klasach I - III odbyły się pogadanki pod hasłem ,,Bierne palenie"

- w dniu 19.11.2019 r. odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną na temat szkodliwości dymu tytoniowego.

- w dniu 20.11.2019 r. w klasach IV - VIII  na lekcjach wychowawczych, biologii i wychowaniu fizycznym zostały omówione następujące tematy:  w klasie IV  ,,Piszemy list do Palacza" (12.11.2019) i ,,Palenie papierosów jest niezdrowe"( 13.11.2019), w klasie V ,,Co możemy zrobić, żeby było czyste powietrze" (13.11.2019), w klasie VI ,,Czyste powietrze wokół nas - o szkodliwości smogu i papierosów" (13.11.2019), w klasie VII ,,Palenie, albo zdrowie - pogadanka" (14.11.2019), w klasie VIII ,,Palenie papierosów i jego skutki dla organizmu człowieka"(20.11.2019).

Wszystkie działania miały na celu  wyposażyć dzieci i dorosłych w wiedzę o tym, że papieros to produkt o udowodnionym działaniu rakotwórczym, odpowiedzialny za cały szereg chorób, na które narażona jest zarówno osoba paląca papierosy, jak i bierny palacz.               

                                                                Bożena Jacaszek

 

 

Więcej zdjęć:

 


Pozostałe aktualności