Dziś jest piątek, 14.12.2018, imieniny Alfreda, Izydora
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Strażacy w naszej szkole

Strażacy w naszej szkole

Strażacy w naszej szkole

W związku ze zbliżającymi się wakacjami w Szkole Podstawowej w Miłaczewie gościliśmy druhów strażaków z OSP Malanów: Rafała Gębalskiego,Patryka Frątczaka, Mateusza Kurzawę i Sebastiana Płóciennika. Pierwsza część spotkania odbyła się na korytarzu szkolnym, gdzie uczniowie klasy I przywitali strażaków wierszem i piosenką. Następnie zostały przekazane uczniom cenne informacje o zagrożeniach czyhających w czasie wakacji np. nad wodą, w domu, na drodze i wielu innych miejscach i w jaki sposób się przed tymi zagrożeniami chronić. Druga część spotkania przebiegała na boisku szkolnym, gdzie został przedstawiony sprzęt do udzielania pierwszej pomocy, oraz sprzęt hydrauliczny do akcji ratowniczych. Uczniowie mogli przy użyciu węża zrzucać pachołki. Fajną atrakcją na koniec było puszczenie wody z działka samochodu strażackiego przez druha strażaka oraz możliwość obejrzenia wewnątrz samochodu strażackiego.

Barbara Żebruń

 

 

Więcej zdjęć:


Pozostałe aktualności