Dziś jest poniedziałek, 22.07.2019, imieniny Magdaleny, Bolesławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Spotkanie autorskie z Dorotą Mularczyk

Spotkanie autorskie z Dorotą Mularczyk

Spotkanie autorskie z Dorotą Mularczyk

25 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Miłaczewie gościliśmy panią Dorotę Mularczyk autorkę książek fantastyczno – przygodowych: cyklu powieściowego „Magiczny świat tuż za płotem”, książek dla najmłodszych np.: „ Jagódkowe pogotowie ratunkowe”, „Smok Paprok i prawdziwy paprok”, „Czarna mucha” , „KotoPiramidon”, „ Pies, który mówi” czy „Od mamy”. Celem spotkania było rozbudzenie ciekawości czytelniczej, rozwijanie wyobraźni i zainteresowań dzieci młodszych i starszych.
Nasz gość spotkał się z młodymi czytelnikami w czasie trzech spotkań o różnorodnej tematyce, dostosowanej do wieku uczestników.
Pierwsza część spotkania była skierowana dla uczniów klas VII-VIII.
Autorka opowiedziała uczniom o początkach swojej pisarskiej pasji, przybliżyła okoliczności powstania poszczególnych utworów, wyjawiła skąd bierze pomysły na książki, kim są bohaterowie jej dzieł oraz omówiła jak długa jest ,,droga’’ książki od napisania aż do wydania drukiem. Zaznaczyła przy tym, jak ważna jest rola wyobraźni w kreowaniu książkowej rzeczywistości. Ponadto uczniowie wzięli udział w pogadance pt.: „Głowa wolna od uzależnień”, czyli jak nie dać się przeciągnąć na stronę świata telefonów komórkowych, tabletów i komputerów oraz jak bronić się przed różnymi używkami. Poruszona była również tematyka bezpieczeństwa w Internecie oraz odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.
W kolejnej części spotkania brały udział klasy IV-VI. Tematem rozważań była dyskusja na temat roli i wartości książki w życiu człowieka. Autorka poruszyła przy tym temat konsekwencji nadmiernego korzystania z komputerów. Dzieci czynnie włączyły się w dyskusję, dzieliły się uwagami i spostrzeżeniami.
Dzień spotkania zakończył się prelekcją dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III podpartą prezentacją dotyczącą: „Opowieści ze świata pszczół”, pisarka opowiadała o życiu i zwyczajach tych owadów. Najmłodsi uczniowie mogli zobaczyć,  jak doskonale zorganizowana jest ta populacja oraz jak wygląda codzienność w pszczelim ulu. Ponadto opowiedziała o swoich książkach, które napisała z myślą o najmłodszych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci nagrodziły autorkę gromkimi brawami.

                                                                                                                            Elżbieta Młotkiewicz


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności