Dziś jest środa, 14.11.2018, imieniny Rogera, Serafina
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Śniadanie Daje Moc

Śniadanie Daje Moc

Śniadanie Daje Moc

W dniu 8.11.2017 r. podobnie jak w latach ubiegłych dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłaczewie wraz z wychowawcami i rodzicami przystąpili do ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie Daje Moc”. Celem tego przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości nt. prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania. Śniadanie bowiem to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię  do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy.
Akcja przeprowadzona została w ramach obchodów Dnia Zdrowego Śniadania i poprzedzona była zajęciami na których uczniowie zapoznali się z piramidą zdrowia, poznali 12 zasad  zdrowego odżywiania  oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole.
Uczniowie z entuzjazmem podjęli zdrowotne działania, w które  chętnie też zaangażowali się  rodzice , wyrażając aprobatę do takich działań. To właśnie oni przygotowali  produkty potrzebne do wykonania zdrowego śniadania, a najmłodszym uczniom mamy pomagały w wykonaniu  zdrowych pyszności. Na stołach klasowych śniadań znalazły się: różnego rodzaju pieczywa,  masło, wędliny, sery, jajka, owoce, warzywa, kolorowe kanapki, płatki kukurydziane, zbożowe ciasteczka z bakaliami, owocowe sałatki i szaszłyki. Uczniowie każdej klasy przygotowali pyszne, urozmaicone, niecodzienne  śniadanie. Było wesoło, smacznie, zdrowo i edukacyjnie. Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Uczniowie nabrali dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Dziękujemy wszystkim rodzicom za okazaną pomoc, a szczególnie ciepło dziękujemy tym mamom, które znalazły czas i bezpośrednio pomagały w organizacji  śniadania, które daje Moc. Wspólne spożywanie drugiego śniadania jest w naszej szkole codziennością, a przeprowadzona akcja była utrwaleniem zdrowych nawyków żywieniowych.                                      

                                                                                                                     Bożena Jacaszek

Więcej zdjęć:

 

 


Pozostałe aktualności