Dziś jest sobota, 04.04.2020, imieniny Izydora, Wacława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych - zajęcia warsztatowe

Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych - zajęcia warsztatowe

Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych - zajęcia warsztatowe

Dnia 5 grudnia 2019r.  w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczące uzależnień od substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze). W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas III-VI. Warsztaty poprowadziła Pani Wioletta Kurzawa - specjalista pracy z rodziną, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Głównym celem zajęć było: rozwijanie umiejętności społecznych w relacjach z innymi chroniące przed używaniem środków zmieniających świadomość; integracja grupy; kształtowanie stabilnej samooceny; poznawanie przyczyn sięgania po substancje psychoaktywne; poznanie skutków odziaływania tych środków na organizm młodego człowieka; kształtowanie umiejętności mówienia komunikatów zwrotnych; budowanie zaufania do grupy.

Zajęcia warsztatowe prowadzone w naszej szkole mają na celu wzmocnienie kompetencji społecznych i osobistych uczniów. Są połączeniem edukacji (w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia) z modelowaniem umiejętności interpersonalnych. Tego typu zajęcia wspierają rozwój oraz wzmacniają kompetencje społeczne w zakresie profilaktyki uzależnień.

                                                                  Karolina Niespodziańska

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności