Dziś jest wtorek, 22.01.2019, imieniny Anastazego, Wincentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Praca z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych

Praca z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych

Praca z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych

W ramach rządowego programu Bezpieczna+ w dniu 25 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Miłaczewie odbyło się szkolenie dla nauczycieli „Praca z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych”. Przeprowadzone zostało przez edukatora Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Koninie. Celem szkolenia było wypracowanie modelu pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych z wykorzystaniem narzędzi informacyjno – technologicznych.   
Podczas spotkania omówione zostały następujące zagadnienia:

  1. Metody i zasady pracy z uczniem ze SPE.
  2. Czym są specjalne potrzeby edukacyjne?
  3. Kim jest uczeń ze SPE.
  4. Charakterystyka uczniów ze SPE.
  5. Wskazówki i przykłady do pracy z uczniem ze SPE.

Podstawowym aspektem pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest rzetelna diagnoza dziecka. Wszelkie formy indywidualizacji dotyczące dzieci ze specjalnymi potrzebami, w tym dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, powinny bazować na rozpoznawaniu i wykorzystaniu potencjału dziecka do pokonywania deficytów.
Udział nauczycieli w szkoleniu pozwolił im na zdobycie wiedzy o specyfice trudności jakie przejawiają uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Nauczyciele zostali wyposażeni w praktyczną wiedzę i umiejętności pozwalające dostosować ich pracę pedagogiczno-wychowawczą do trudności z jakimi borykają się uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

                                                                                                                        Elżbieta Młotkiewicz


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności