Dziś jest środa, 24.04.2019, imieniny Aleksandra, Horacego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Pomoce dydaktyczne ułatwiają naukę

Pomoce dydaktyczne ułatwiają naukę

Pomoce dydaktyczne ułatwiają naukę

Szkoła Podstawowa Miłaczewie od wielu lat prowadzi działania przygotowujące uczniów do bezpiecznego i samodzielnego poruszania się po drogach publicznych. W czwartej klasie uczniowie przygotowują się do zdawania testu na kartę rowerową, po uzyskaniu której biorą udział w konkursie „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” składającego się z części teoretycznej, dotyczącej znajomości przepisów ruchu drogowego oraz z części praktycznej – jazdy po torze przeszkód. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego doposaża szkoły podstawowe w pomoce dydaktyczne przeznaczone do teoretycznej i praktycznej nauki zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nasza szkoła w tym roku otrzymała następujące pomoce dydaktyczne: dwa rowery wraz z wyposażeniem, 32 elementowy zestaw mini znaków drogowych, przenośny sygnalizator świetlny, tablica magnetyczna „Skrzyżowania”, plansze: „Znaki drogowe”, Wychowanie komunikacyjne”, „Bezpieczna droga do szkoły”, „I pomoc”, przenośną matę „Przejście dla pieszych” oraz znaki drogowe magnetyczne. Jesteśmy przekonani, że przekazane pomoce z ośrodka WORD przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych uczniów.

                                                                                               Barbara Żebruń


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności