Dziś jest wtorek, 18.12.2018, imieniny Gracjana, Bogusława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

W dniu 11 października 2013r. w Szkole Podstawowej w Miłaczewie miała miejsce uroczystość pasowania pierwszaków na uczniów szkoły. Głównym bohaterom w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli:  Gerard Krzeszewski - Wójt Gminy Malanów,  Ireneusz Augustyniak – Przewodniczący Rady Gminy,  Krystyna Harasna - Dyrektor szkoły, Renata Kąciak – Przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie starszych klas.
Po odśpiewaniu hymnu narodowego Pani Dyrektor serdecznie powitała zebranych gości zwracając się szczególnie ciepło do pierwszoklasistów.  Następnie w montażu słowno –muzycznym dzieci wesołymi rymowankami opowiedziały o sobie i o tym czego się już nauczyły oraz głośnym śpiewem piosenek ukazały swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa i ekologii.
Po występach artystycznych nadszedł najważniejszy punkt uroczystego spotkania, uczniowie złożyli przysięgę m. in. ślubując być dobrym Polakiem, uczniem i kolegą oraz sprawiać radość nauczycielom i rodzicom. Odświętnie ubrani w togi i birety dumnie przechodzili do tablicy, na której złożyli symboliczny podpis. Pełnoprawnymi uczniami stali się od momentu dokonania symbolicznego aktu pasowania i otrzymania dyplomów pamiątkowych od  Pani Dyrektor.  Jakże miłym akcentem dla uczniów były kierowane ku nim podziękowania,  pochwały i życzenia oraz otrzymane upominki i słodycze od zaproszonych gości.
W tym roku szkolnym w poczet uczniów zostali przyjęci: Błażej Ambroziak, Gabriela Bałdych, Brajan Barglik, Filip Franków, Karol Frimus, Jakub Jabłoński, Julia Kaźmierczak, Maja Kąciak, Martyna Kolenda, Dawid Maciejewski, Filip Maciejewski, Wiktor Misiek, Karolina Tomasik, Zuzanna Wawrzyniak i Mateusz Werner.
Pierwszakom szczególną  pomoc w tym dniu okazały uczennice: Nadia Haraś z kl. V oraz Olga Kowalska i Katarzyna Tomasik z kl. IV, które z otuchą wprowadziły ich w rzeczywistość szkolną.
Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.                                                                                   B. Myszyńska

Więcej zdjęć: Galeria

 

 

 

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności