Dziś jest środa, 30.09.2020, imieniny Honoriusza, Wery
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Opowiadania z kwarantanny

Opowiadania z kwarantanny

Opowiadania z kwarantanny

              Marzec był dla nas trudnym miesiącem. Nagle do naszego poukładanego świata wdarł się wirus, który na dobry początek odizolował nas od znajomych, przyjaciół, rodziny. Później zmienił zasady nauki. Na domiar złego był na tyle nieznany, że budził nasz niepokój. Zostaliśmy w domach i każdy z nas próbował na miarę swoich możliwości oswoić tę nową sytuację.

            Wspólnie z moimi wychowankami, uczniami kl. IV napisaliśmy książkę, a właściwie książeczkę pt.: Opowiadania z kwarantanny. Zawiera ona dwanaście opowiadań. Są to ciepłe i pełne optymizmu historie z życia w czasach izolacji. Prezentują sposoby radzenia sobie w nowej sytuacji. Pokazują codzienność zdalnej nauki. Przedstawiają poszukiwanie i odkrywanie nowych pasji. Są też czasem ucieczki w świat fantazji. 

            Czas pokaże jak bardzo COVID – 19 przeorganizuje nasze życie. Mam jednak nadzieję, że nadal będziemy szukać dobrych rozwiązań mimo trudnych czasów. Raz jeszcze dziękuję pięknie wszystkim autorom opowiadań i mam nadzieję, że nasza kolejna publikacja będzie dotyczyła przyjemniejszych, łatwiejszych czasów.

                                                                               J.P.

 

 

 


Pozostałe aktualności