Dziś jest wtorek, 07.04.2020, imieniny Hermana, Rufina
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Ogólnopolska akcja BohaterON – włącz historię!

Ogólnopolska akcja BohaterON – włącz historię!

Ogólnopolska akcja BohaterON – włącz historię!

Właśnie zakończyła się ogólnopolska akcja BohaterON – włącz historię!, w której brali udział uczniowie naszej szkoły. Ta ogólnopolska kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą. Osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje życie walcząc o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

W tym roku uczniowie samodzielnie wykonywali kartki dla Powstańców. Udział w akcji był dla nich także okazją do: przypomnienia wydarzeń związanych z II wojną światową; poznania biogramów osób biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Zaangażowanie w wysyłanie kartek do Powstańców to także lekcja szacunku do osób, które swoje życie poświęciły walcząc o wolność naszego kraju.

Jola Piekarczyk

 

 

 

           


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności