Dziś jest środa, 14.11.2018, imieniny Rogera, Serafina
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Nowe książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Nowe książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Nowe książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Podstawowa w Miłaczewie w ubiegłym roku szkolnym wystąpiła z wnioskiem o przyznanie dotacji na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.Złożony wniosek został pozytywnie rozpatrzony, dzięki czemu szkole przyznano znaczne środki na powiększenie księgozbioru.

Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży. Biblioteka szkolna przygotowała ofertę wydawniczą dla dzieci i młodzieży. W czerwcu 2017 r. uczniowie podczas zajęć bibliotecznych i lekcji wychowawczych zapoznali się z tymi propozycjami oraz zgłosili swoją listę najciekawszych tytułów. Cenną wskazówką dla bibliotekarza były wypowiedzi uczniów na temat ich zainteresowań czytelniczych. Dzięki tym działaniom udało się ustalić listę książek najbardziej oczekiwanych w szkole. We wrześniu lista została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski, Bibliotekę Publiczną w Malanowie i Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Turku.

Do biblioteki szkolnej zakupiono 299 woluminów w tym różnorodne nowości, lektury szkolne, literaturę piękną i obyczajową, powieść historyczną, biografie, literaturę młodzieżową, kryminał, fantastykę.Uczniowie oraz nauczyciele zapoznali się z zakupionymi nowościami na wystawie w bibliotece.

Całkowity koszt zakupu to 5000,00 zł, w tym 4000,00 zł z dotacji MEN i 1000,00 zł wkładu własnego. Z pewnością realizacja programu przyczyni się do wzrostu zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów.

 

                                                                                                    Elżbieta Młotkiewicz

 

 

Więcej zdjęć:

 

 


Pozostałe aktualności