Dziś jest środa, 19.12.2018, imieniny Gabrieli, Dariusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » „Motywacja - aby chciało się chcieć”

„Motywacja - aby chciało się chcieć”

„Motywacja - aby chciało się chcieć”

Dnia 4 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Miłaczewie odbyły się warsztaty pt. „Motywowanie do nauki – metodą wczesnego zapobiegania działań patologicznych wśród dzieci i młodzieży”. Szkoleniem objęci zostali uczniowie klas IV – VII podzieleni na dwie grupy wiekowe. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach działań wychowawczo-profilaktycznych szkoły.
Celem warsztatów było wyjaśnienie dzieciom, czym jest motywacja, co daje i czy jest potrzebna. Młodsi i starsi uczestnicy zajęć przekonali się, że motywacja jest bardzo ważnym czynnikiem, od którego bardzo często zależy sukces. Dzieci dowiedziały się, że wyróżniamy motywację wewnętrzną i zewnętrzną. Poznały techniki wzmacniania motywacji: wyobrażanie sobie osiągniętego celu, nagroda, skupienie się na celu. Uczyły się pozytywnego myślenia. Brały udział w ćwiczeniach, które przekonały ich, że nie ma trudnych przedmiotów. Wiedza jest w zasięgu ręki. Trzeba tylko chcieć.
Najważniejsze jest to, aby uwierzyć w siebie i wtedy na pewno uda się pokonać pojawiające się trudności i osiągnąć zamierzony cel. Pozytywne myślenie o sobie przybliża nas do sukcesu.
Warsztaty mogły się odbyć dzięki środkom finansowym przekazanym przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malanowie, za co w tym miejscu chcemy serdecznie podziękować.

                                                                                                                  Aneta Włodarczyk

Więcej zdjęć:


Pozostałe aktualności