Dziś jest środa, 19.12.2018, imieniny Gabrieli, Dariusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W dniach 15 – 30 październiku 2013 roku w Szkole  Podstawowej w Miłaczewie świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne obchody przebiegające pod hasłem „ Biblioteki szkolne – bramy do życia” były okazją do wykazania się znajomością utworów literackich i ich twórców. Służyły temu  konkursy czytelnicze  i plastyczne, quizy, wykreślanki, krzyżówki i rebusy organizowane podczas przerw lekcyjnych. W tym czasie szczególnie częstymi gośćmi biblioteki byli uczniowie klas młodszych. Oprócz udziału w konkursach mieli okazję przypomnieć sobie układ  i rozmieszczenie zbiorów, zasady poszanowania książek oraz regulaminy obowiązujące w  bibliotece.
W konkursie czytelniczym „ Tuwimowo” zorganizowanym z okazji przypadającego „Roku Juliana Tuwima” wśród uczniów klas II - III najlepszymi znawcami twórczości poety okazali się: w klasie II – Mateusz Marszałek, Natalia Przybył i Marcelina Szmajda, a w klasie III: Weronika Maciejewska, Eliza Płóciennik i Ania Bałdych. W konkursie „ Czy znasz te książki? ”o zwycięstwo walczyli uczniowie klas IV – VI. Ostatecznie triumfatorami zostali: w klasie IV:  Olga Kowalska, Katarzyna Tomasik i Jakub Zając, w kl. V – Agnieszka Dzięcioł, Monika Ogrodowczyk i Nadia Haraś a w kl. VI – Natalia Stefaniak, Gabriela Sochacka  i Daniel Bartnik.
Najmłodsi czytelnicy wzięli udział w konkursach plastycznych: „Moja ulubiona bajka” i „Portret Kubusia Puchatka”.  Wśród uczniów klasy I nagrodzeni zostali: Gabriela Bałdych, Zuzanna Wawrzyniak i Wiktor Misiek. Nagrody dla klas II i III przypadły w udziale Natalii Przybył, Annie Bałdych i Elizie Płóciennik.
Zakładkę do książki dla pierwszaka najładniej wykonali: Natalia Przybył i Łukasz Celniak z kl. II, Anna Bałdych i Eliza Płóciennik z kl. III oraz Olga Kowalska z kl. IV.
W zabawach plastycznych „Moja wymarzona  biblioteka”  nagrodzeni zostali: Małgorzata Chrzęściewska i Olga Kowalska z kl. IV oraz Marika Kaźmierczak z kl. VI.
Na szczególne uznanie zasługują uczestnicy konkursu ” Album pisarza polskiego”. Wśród  prac przypominających sylwetki wspaniałych polskich pisarzy  najwyżej oceniono  albumy: Anny Bałdych (Kornel Makuszyński) , Katarzyny Tomasik ( Maria Konopnicka), Julii Borowskiej i Małgorzaty Chrzęśniewskiej (Julian Tuwim) i Klaudii Borowskiej (Jan Brzechwa).  
Zwycięzcy otrzymali  upominki, a wszyscy którzy włączyli się w obchody święta zostali obdarowani słodyczami.
Tradycyjnie w dniach święta bibliotek organizowany jest w naszej szkole Kiermasz  Książki cieszący się dużym powodzeniem tak wśród uczniów jak nauczycieli i rodziców.

                                                                                                        Elżbieta Młotkiewicz


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności