Dziś jest wtorek, 19.03.2019, imieniny Józefa, Bogdana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » III Dzień Ucznia - Dzień Młodego Patrioty

III Dzień Ucznia - Dzień Młodego Patrioty

III Dzień Ucznia - Dzień Młodego Patrioty

Od trzech lat 1 czerwca w Szkole Podstawowej w Miłaczewa świętujemy Dzień Dziecka obchodząc Dzień Ucznia. Wiemy, jak wiele potencjału, talentów i pomysłów tkwi w młodym człowieku i dlatego co roku obchodzimy ten dzień pod innym hasłem: był Dzień Młodego Odkrywcy, Sportowca, a w tym szczególnym roku obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości – Dzień Młodego Patrioty. Skupiliśmy swoją uwagę na wszystkim co kojarzymy z naszą Ojczyzną: na barwach, symbolach, wielkich postaciach i wydarzeniach w historii Polski. Pierwszą atrakcją dnia był  pokaz historyczny  „Ku niepodległej” grupy artystycznej REKONSTRUKTO.  
W ciągu roku szkolnego uczniowie  realizowali projekty klasowe, a w piątek  nastąpiło ich podsumowanie. Rozpoczęliśmy odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, po czym  przedszkolaki przypomniały pierwszy, recytowany przez większość z nas wiersz patriotyczny „Katechizm polskiego ucznia”. Uczniowie podsumowali swoje projekty klasowe w krótkich inscenizacjach: kl. I „Skąd się wzięło godło Polski”, kl. II „Ważne wydarzenia w historii Polski”, kl. III „Los dzieci w Powstaniu Warszawskim”, kl. IV „Koronacja Bolesława Chrobrego”, kl. V „Odzyskanie niepodległości”, kl. VI „Uchwalenie Konstytucji 3 Maja”, kl. VII „Nowoczesny patriotyzm”.
Na przełomie wieków powstawały piękne pieśni, w których zawarta jest historia naszej Ojczyzny i jej droga do niepodległości.  W ciągu roku utrwalaliśmy je, a w trakcie trwania obchodów Dnia Ucznia wspólnie śpiewaliśmy.
Następnie każdy uczeń został nagrodzony dyplomem  za poznawanie polskiej historii i bohaterów, kultywowanie tradycji, wartości narodowych, szanowanie symboli, świąt państwowych oraz odpowiedzialne i mądre postępowanie mające na celu dobro ojczyzny i wszystkich ludzi.
Tego dnia podsumowana została również zbiórka baterii. Nagrody za największą ilość przyniesionych baterii otrzymali: Janusz  Jasiak (oddział przedszkolny), Gabriela Jasiak (kl. I), Norbert Mijalski (kl. IV), Wiktoria Kornacka (kl. VI). Klasą, która zebrała największą ilość w przeliczeniu na ucznia była kl. I (49 kg).
Dyplomy za najciekawsze „Listy dla Ziemi” otrzymali: Gabriela Bałdych z kl. V; Wiktoria Kornacka i Marcel Bekalarski z kl. VI oraz Anna Bałdych z kl. VII.
Puchar za największe osiągnięcia sportowe wśród uczniów naszej szkoły otrzymał uczeń kl. V Błażej Ambroziak.
W barwach narodowych wyszliśmy poza teren szkoły, by w przemarszu zamanifestować swój patriotyzm. Spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem piosenki szkolnej. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu III Dnia Ucznia.

                                                                                            Opiekun SU Lidia Maciejewska

Więcej zdjęć:


Pozostałe aktualności