Dziś jest piątek, 14.12.2018, imieniny Alfreda, Izydora
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Dzień Wody - podsumowanie projektu „Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy”

Dzień Wody - podsumowanie projektu „Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy”

Dzień Wody - podsumowanie projektu „Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy”

W dniu 4.04.2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Miłaczewie obchodziły Dzień Wody. Z tej okazji swoją obecnością zaszczycili naszą placówkę Rodzice przedszkolaków oraz szanowni goście: Pan Alfred Rajczyk - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Turku, Pani Katarzyna Jabłońska, Pan Rafał Sypniewski - Dyrektor Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Malanowie, Pani Ilona Michalak - Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Krystyna Przytuła - Pielęgniarka Szkolna, których gościła Pani Beata Myszyńska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłaczewie. Tradycją w naszej szkole stały się obchody Dnia Wody oraz uroczystego podsumowania projektu „Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy”. W tym roku postanowiliśmy połączyć te dwa działania, którym przyświeca jeden podstawowy cel - troska o najcenniejszy dar, jakim jest życie. Założeniem projektu jest wdrażanie do zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, którego istotnym elementem jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody. Woda jest bazą każdej zdrowej diety, to podstawa naszej egzystencji na ziemi, dlatego ten cenny dar wymaga szczególnego szacunku. Już najmłodsi w naszej szkole wiedzą, że woda to życie i nie należy jej marnować o czym zapewnili w swoich w występach artystycznych. Po tańcach, wierszach i piosenkach wszyscy zaproszeni i cała społeczność szkolna wysłuchali interesującego wykładu popartego prezentacją, na temat zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania, który wygłosił autorytet w tej dziedzinie Pan Alfred Rajczyk. Następnie głos zabrał pan Rafał Sypniewski, który przybliżył zebranym zasady funkcjonowania wodociągu Malanowie i stan jakości wody w naszej gminie. Później zaproszeni goście, rodzice i dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli udział we wspólnych pląsach i zabawach ruchowych, które wprowadziły wszystkich w radosny, serdeczny i rodzinny nastrój. Po wesołych zmaganiach ruchowych wszyscy mogli rozkoszować się zdrowymi potrawami, które świadczyły o wysokiej świadomości na temat zdrowego odżywiania i talentach kulinarnych mam naszych przedszkolaków. Te niecodzienne formy spędzania czasu z rodzicami dały maluchom dużo radości i szczęśliwych przeżyć, a rodzicom dostarczyły wielu wzruszeń i dumy ze swych pociech. Stały się też okazją do integracji, lepszego poznania się, wymiany doświadczeń, wielu ciekawych rozmów oraz pogłębienia wiedzy na temat zdrowego wychowywania dzieci.

 

                                                                                                               Beata Górska

 

Więcej zdjęć:

 

 

 


Pozostałe aktualności