Dziś jest poniedziałek, 06.07.2020, imieniny Dominiki, Gotarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Dzień Matki w naszej szkole

Dzień Matki w naszej szkole

Dzień Matki w naszej szkole

22.maja 2019 r. to szczególny dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej w Miłaczewie z racji obchodów jednego z najważniejszych świąt, jakim jest Dzień Matki. To czas wyjątkowo ciepłych uczuć, miłych słów i gorących życzeń pod adresem najbliższych sercu mam. Tego dnia szkołę odwiedziły kochane mamusie uczniów oraz zaproszeni goście: pan Ireneusz Augustyniak - Wójt Gminy Malanów i pan Karol Płóciennik - Przewodniczący Rady Gminy. Uroczystość odbyła się w radosnej atmosferze na świeżym powietrzu w cudownej, ciepłej, majowej aurze. Na ten dzień przygotowali się wszyscy uczniowie z poszczególnych klas, szykując piękne stroje, dekoracje i programy artystyczne. Dzieci z oddziału przedszkolnego zachwyciły publiczność swoim tańcem, pierwszaki zaintrygowali sztuczkami magicznymi, a uczniowie klasy II wyśpiewali i wyrecytowali swoje życzenia dla mam. Trzecia klasa rozweseliła wszystkich w humorystycznej scence, także swoje zdolności aktorskie pokazali czwartaki w przedstawieniu „Legendy o Bazyliszku”. Piątaki pięknie się zaprezentowali w piosence i tańcu a uczniowie z klasy VI wyrazili swoje uczucia w wierszach i zagranych melodiach. Klasa VII przedstawiła ciekawostki na temat historii święta Dnia Matki a ósmaki popisali się swoimi talentami muzycznymi grając na instrumentach. Występy dostarczyły mamom wielu miłych uczuć, wzruszeń oraz dumy ze swoich pociech. Po części artystycznej miłe słowa do mam skierowała pani dyrektor oraz powinszowania złożyli pan Wójt i pan Przewodniczący Rady Gminy Malanów. Całość uroczystości osładzało ciasteczko, były piękne laurki, upominki, serdeczne życzenia, uściski i słodkie buziaki. W powietrzu unosił się zapach konwalii, a wszystko ozłacało słoneczko swoimi promykami, które cieszyło się razem z nami.

                                                                                                                                 Beata Górska

Więcej zdjęć:


Pozostałe aktualności