Dziś jest czwartek, 24.01.2019, imieniny Felicji, Tymoteusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Bezpieczne ferie - udział w pokazie ratownictwa wodnego

Bezpieczne ferie - udział w pokazie ratownictwa wodnego

Bezpieczne ferie - udział w pokazie ratownictwa wodnego

Dnia 7 lutego 2018 r. uczniowie klas V – VII Szkoły Podstawowej w Miłaczewie wzięli udział w pokazie ratownictwa na lodzie, przygotowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Tematem akcji było pokazanie zagrożeń wynikających z wchodzenia na zamarznięte akweny. Strażacy zademonstrowali niebezpieczne sytuacje oraz przekazali rady i najważniejsze informacje dotyczące udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Zwrócili uwagę, aby w pierwszej kolejności poinformować odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer alarmowy, zanim podejmie się samodzielne próby ratowania. Uświadomili uczniom, jak reaguje organizm człowieka na nagłe obniżenie temperatury. Przeprowadzili też profesjonalną akcję ratowniczą.
Ponadto obecna na spotkaniu policjantka przypomniała najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się dzieci w czasie ferii zimowych. Oto kilka z nich: Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi; Nie doczepiajmy sanek do samochodu; Bądźmy widoczni na drodze; Nie strącajmy zwisających z dachów sopli; Pamiętajmy o ciepłym ubraniu dostosowanym do warunków pogodowych. Nie wpuszczajmy obcych do naszych domów; Nie wsiadajmy do samochodów nieznajomych osób.

                                                                                                                        Aneta Włodarczyk


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności