Dziś jest wtorek, 14.07.2020, imieniny Marcelina, Ulryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

 Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca 2019 r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Miłaczewie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej w całej Polsce przez Towarzystwo Nauczycieli i Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Głównym celem była promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnej czytelniczo, a także budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. 
Wszyscy zebrali się na holu szkoły o godzinie 10:00, aby wysłuchać fragmentu książki pt. ”Ambroży Pierożek - przyjaciel smoków ” Andrzeja Marka Grabowskiego zaprezentowanej przez mistrza powiatu w pięknym czytaniu – Zuzannę Erkiert.
Następnie przez 10 minut każdy czytał  swoją ulubioną książkę. Potem chętni uczniowie w ciekawy i humorystyczny sposób przedstawili swoje ulubione książki. Dlaczego właśnie ta, dlaczego polecam ją innym?Uczniowie niektórych klas przygotowali plakaty, hasła i prace plastyczne promujące czytanie. 
W ten niekonwencjonalny sposób chcieliśmy pokazać, iż wbrew temu, co mówią statystyki, dzieci lubią książki, a czytanie to przede wszystkim dobra zabawa. Nieczytający uczniowie przekonali się, że książka to nie tylko obowiązek w postaci lektury szkolnej, lecz również miła forma spędzania wolnego czasu. Wspólnie czytało w jednym momencie około 130 osób – nauczycieli i uczniów, którzy chcieli przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania. 
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli do ręki dowolną książkę i w ten sposób zaznaczyli swój udział w akcji masowego czytania. Mamy nadzieję, że promując w ten sposób czytelnictwo, zainicjujemy na nowo modę na czytanie. Poprzez udział uczniów naszej szkoły w tej akcji chcieliśmy nie tylko promować czytelnictwo, ale również zwrócić uwagę, że czytać można wszędzie, że książka jest wspaniałą rozrywką. Dzień 7 czerwca dla naszej szkoły stał się prawdziwym świętem książki i czytania. 

                                                                                        Elżbieta Młotkiewicz

Więcej zdjęć:


Pozostałe aktualności